Zmysł artystyczny

Po godzinach
po godzinach
29.10.2021
01:35

Charakteryzacja to nie tylko makijaż

Z Grupą ANG związana jest od lat. Wcześniej wspierała zespół kadr, obecnie pracuje w zespole marketingu, który chętnie skorzysta z jej zmysłu artystycznego. Dziś Agata Sapińska, bo o niej mowa, dzieli się z nami swoją pasją, którą jest…charakteryzacja. W jej realizacjach możecie znaleźć inspirację na niejeden bal przebierańców😉

Agata_Sapinska.jpg

Charakteryzacja nie należy do popularnych pasji, skąd zainteresowanie tą tematyką?

Moje zainteresowanie charakteryzacją rozpoczęło się w liceum. Początkowo głównie moje zainteresowania skupiały się wokół makijażu tzn. beauty, ale poprzez zainteresowanie filmami Tima Burtona takimi jak: Sweeney Todd, Jeździec bez głowy czy Sok z żuka oraz przy okazji Halloween zaczęłam próby również z tą ciekawszą i bardziej kreatywną odsłoną makijażu.

Charakteryzacja7.jpg

Z tego co wiem, poszłaś o krok dalej.

Tak. Ukończyłam roczną szkołę zawodową, Międzynarodowe Studium Dziewulskich, gdzie uzyskałam zawód charakteryzatora. Właśnie w tej szkole tak naprawdę poznałam tajniki charakteryzacji, chociaż nie tylko. Mieliśmy zajęcia z makijażu beauty, bodypaintingu, rzeźby, rysunku oraz efektów specjalnych.

Charakteryzacja4.jpg

Czy poznając różne techniki, znalazłaś dla siebie tę ulubioną?

Trudno mi powiedzieć co najbardziej lubię tworzyć, ale myślę, że wszelkiego rodzaju rany i krwawe sprawy są dla mnie najciekawsze. Dążenie do stworzenia jak najbardziej realistycznych ran postrzałowych, ciętych czy oparzeń jest dość precyzyjną pracą, a dużą satysfakcję daje uzyskanie realistycznego efektu końcowego.

Charakteryzacja1.jpg

Charakteryzacja2.jpg

Charakteryzacja3.jpg

A czy miałaś okazję poczuć klimat wielkich produkcji i być na planie filmowym?

Miałam przyjemność odbyć praktyki na planie filmu „Plan B”, co było wspaniałym doświadczeniem, gdzie wiele się dowiedziałam i nauczyłam od zawodowych charakteryzatorów. Poznałam plan filmowy od kuchni. Make-up bus na planie to niesamowite miejsce. Atmosfera panująca w charakteryzatorni oraz ilość pędzli, narzędzi, profesjonalnych kosmetyków i produktów do charakteryzacji wprowadza w zdumienie.

Gdybyś miała powiedzieć, co w charakteryzacji może być zaskoczeniem, co by to było?

W charakteryzacji warto pamiętać, że to nie tylko tworzenie trupów i ran, ale również zmiana wizerunku np. z kobiety w mężczyznę lub postarzanie.

Charakteryzacja4.jpg

Charakteryzacja to wspaniała sprawa i polecam wszystkim serdecznie, aby zmienić od czasu do czasu swoje oblicze. :-)

Dziękuję za rozmowę

Zamknij
W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii Więcej informacji