Zawodowy żołnierz

Po godzinach
fotografia
10.12.2021
01:00

Został ekspertem finansowym

20 lat spędził w wojsku jako żołnierz zawodowy, skończył służbę zawodową w stopniu kapitana, zajmował stanowiska od dowódcy plutonu do oficera operacyjno-mobilizacyjnego. Następnie zajął się finansami.

Jerzy_K.jpg

Jak sam mówi, nie ma MBA, ale ukończył 4 kierunki studiów. Posiada certyfikat doradcy finansowego wydany przez Europejską Federację Doradców Finansowych, uznawany w Europie Zachodniej. Poznajcie naszego eksperta kredytowo-ubezpieczeniowego: Jerzego Kolejko.

Bieszczady_Polonina.jpg

Zdjęcie z Bieszczad Połonina Caryńska (wschód słońca na Babiej Górze)

Fotografujesz od lat, czy pamiętasz jeszcze jak zaczęła się ta przygoda?

To prawda, fotografuję od zawsze. Zaczynałem od aparatu "Zenith E", potem był "Codak dla małpy", następnie analogowy Nikon F65. Obecnie jest Nikon D5300 z obiektywem Sigma 18-300. Kiedyś fotografowanie traktowałem jako zabawę, formę spędzania czasu wolnego. Od dwóch lat fotografuję bardziej świadomie, zwracając uwagę na wiele parametrów.

most gdański 2 (1 z 1).jpg

Most Gdański, Warszawa

stacja nadawcza.jpg

Stacja nadawcza

Wymieniłeś marki aparatów. Czy to znaczy, że nie dałeś się ponieś modzie na fotografowanie telefonem?

Fotografuję wyłącznie aparatem. Dlaczego? Bo aparat daje surowe zdjęcie w formacie RAW, które potem można samodzielnie obrobić w programie np. Lightroom. Telefon to zdjęcie obrobione/ przetworzone już przez kilka programów, których obecności nie jesteśmy świadomi. Poza tym aparat ma dużo większe możliwości od telefonów.

Jerzy_Sniezka.jpg

Co najchętniej starasz się zatrzymać z kadrze?

Fotografuję przede wszystkim krajobrazy, głównie górskie. Mam swoje ulubione miejsca i widoki. Są to zazwyczaj moje ulubione Karkonosze. Kiedyś rozważałem to, by zostać przewodnikiem karkonoskim, ale pozostało w sferze marzeń.

park (1 of 1).jpg

reset (1 z 1).jpg

jaszczurówka nocą (1 z 1).jpg

Jaszczurówka nocą

Czy planujesz poprzestać na fotografowaniu krajobrazów?

Chętnie połączyłbym fotografie krajobrazowa z fotografia wizerunkową, czy się uda zobaczymy, może kiedyś jak znajdą się chętne osoby do fotografowania. Do tego mam nadzieję, że fotografie staną się dodatkowym źródłem dochodów. Moje zdjęcia sią wystawione na sprzedaż - stock.adobe.com/pl/contributor/210207483/Jerzy

4 (1 z 1).jpg

4 (1 of 1).jpg

32 (1 z 1).jpg

Dziękuję za rozmowę.

Zamknij
W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii Więcej informacji