Z mikrofonem w dłoni

Po godzinach
po godzinach
23.07.2021
02:05

Śpiewa gospel, rock, funky, pop

Adam Gola swoją pasję odkrył przez przypadek. Dziś bez niej nie wyobraża sobie życia.

Adam_Gola.png

Poza tym, że jesteś ekspertem finansowym, jesteś wokalistą. Tak?

Tak. Wokalistyka to moja pasja, która towarzyszy mi chyba od 14 roku życia, czyli już połowę mojego życia. WOW! Zaczęło się przez przypadek. Chyba jak większość największych przygód w życiu. Znajoma szła na zajęcia muzyczne, miałem na nią poczekać na miejscu. Jakoś się stało, że stanąłem przed mikrofonem i tak stoję przed nim także dziś.

Śpiewasz w zespole czy muzykujesz sam?

Jestem wokalistą i śpiewam z zespole gospel "No Saints" z Gdańska.

To pasja czy także zawód?

Śpiew jest moją pasją. Uwielbiam to co robię i czerpie z tego ogrom radości. Nie chciałbym, żeby zamieniło się to w rutynę. Nie jest to mój zawód ani sposób na życie. Nie wiem, czy chciałbym nawet, żeby to się stało moim głównym zawodem. Natomiast jeżeli będzie mi dane, abym mógł występować na scenach, myślę, że bym nie odmówił.

ZDJĘCIE5 (002).jpg

Jaki rodzaj muzyki preferujesz?

Tak jak wcześniej mówiłem, śpiewam w chórze gospel, natomiast inne stylistyki nie są mi obce. Uwielbiam śpiewać rock, funky, pop. Są to klimaty mi bardzo bliskie. Jeżeli chodzi o ulubione utwory i wykonawców, to na pewno należy wymienić tutaj zespół Poluzjanci z Kubą Badachem na froncie, jak i jego solowe płyty. Inspiruje się również zespołami tj. Jamiroquai, Michael Jackson, Dirty Loops (to Ci bardziej znani), ale też w moich słuchawkach pojawiają muzycy mniej znani z polski i ze świata. Kto? Cory Wong, Bibobit, Ole Borud czy też Chonabibe. Słucham też muzyki musicalowej, od klasyki np. "Upiora w operze", po musicale nowoczesne tj. "SIX" czy "Hamilton". Można by długo mówić, co znajduje się na mojej playliście. Na co dzień dodawane są nowe zespoły, nowe utwory, nowe gatunki i jednak ciężko byłoby powymieniać wszystko, jednak mogę powiedzieć, że z każdego utworu biorę tyle ile mogę.

A gdzie można usłyszeć, jak śpiewasz?

Usłyszeć solo może mnie być ciężko, natomiast przesyłam poniżej link do utworu, który nagraliśmy w ramach projektu "kultura w sieci". Zapraszam do posłuchania https://www.youtube.com/watch?v=3RcFZxLjkRs.

Rok temu nagraliśmy z młodymi muzykami z całej polski "We are the world", w ramach akcji "muzycy dla Lekarzy". Również zachęcam do posłuchania https://www.youtube.com/watch?v=ZuDvoeGvciY

ZDJĘCIE3 (002).jpg

Masz jakieś muzyczne marzenie? Plany?

Zaczynam powoli pracować nad własnym singlem. Z racji tego, że nie komponuje muzyki, produkcją będzie zajmowała się osoba, która na tym zna się jak nikt inny. Za warstwę tekstową będę odpowiedzialny ja. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Może to będzie początek kolejnej świetnej przygody.

Trzymam kciuki za realizację marzeń i dziękuję za rozmowę!

Zamknij
W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii Więcej informacji