Trufle

Kuchnia
13.09.2020
60:00

Trufle powstały w 1920 roku w jednej z francuskich kuchni.

Jak to bywa w kuchennych historiach, przypadek sprawił, że gorąca śmietanka trafiła nie do tego kotła, do którego powinna. Tym sposobem zamiast z masą jajeczną, zmieszała się z płynną czekoladą. Po zahartowaniu i uformowaniu w niezbyt foremną kulkę obtacza się ją w proszku kakaowym. Do dziś ta podstawowa receptura stosowana jest najchętniej przez cukierników i chocolatiers.

trufle-ang4life.png


Składniki:

  • 150 dobrej gorzkiej czekolady o zawartości kakao min. 70%
  • 50g mlecznej czekolady
  • 100g śmietanki 36%
  • 30g masła
  • gorzkie kakao do obtaczania

Przygotowanie:

Czekoladę posiekać. Masło pokroić na małe kawałki. Śmietanę zagotować i od razu ściągnąć z palnika. Dodać posiekaną czekoladę i masło. Odczekać chwilę, aby czekolada zmiękła, a następnie wymieszać trzepaczką, aż czekolada i masło całkowicie się rozpuszczą i powstanie gładka masa. Wstawić do lodówki na 1-2 godziny, do czasu, aż masa na tyle zgęstnieje, że będzie można ją fomować.

Łyżeczką nabierać masę i formować dłońmi małe kuleczki, a następnie obtaczać w kakao. Masa bardzo się klei i szybko mięknie, więc kulki należy formować w miarę szybko. Gotowe trufle układać na talerzu, a na koniec włożyć je do lodówki na co najmniej godzinę, do całkowitego zastygnięcia.

Smacznego!

Zamknij
W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii Więcej informacji