Kuba. Autobiografia

Kultura
książka
04.06.2021
00:45

Nie tylko dla kibiców

To nie jest książka o wielkim świecie futbolu. To nawet nie jest książka o wielkim świecie, jaki znamy z celebryckich tak powszechnych ostatnio relacji. Jeśli szukasz plotek z piłkarskiego świata i chcesz otrzeć się o kulisy wielkiego sportu - nie zaglądaj do tej książki.

To jest książka o wielkim człowieku. Zatem jeśli interesuje Cię poznanie historii wspaniałego i doświadczonego przez życie człowieka, który przy okazji jest wielkim sportowcem - to polecam lekturę.

Sukces sportowy sprawił, że każde kopnięcie piłki podwyższa stan jego konta pewnie o kilka setek, jeśli nie tysięcy Euro. Mimo tego pozostał normalnym, skromnym, pielęgnującym stare przyjaźnie facetem. Zakończenie europejskiej kariery i powrót do Polski w celu wspomożenia finansowego i mentalnego swojego dawnego klubu bez cienia nadziei na sukces - o tak, to ma swoją wymowę.

football-1406106_1920.jpg

Pokazuje, że są w życiu ważniejsze rzeczy niż pieniądze. O tym między innymi jest ta książka. Taki jest Jakub Błaszczykowski. Szacunek dla Kuby za całokształt, wielkie brawa dla Małgorzaty Domagalik to zebranie jego historii w zgrabną całość. Gorąco polecam, nie tylko kibicom piłkarskim.

Informacje o książce:
Tytuł: Kuba. Autobiografia
Autorzy: Małgorzata Domagalik, Jakub Błaszczykowski

Pierwsza i jedyna biografia światowej gwiazdy futbolu. Obarczony brzemieniem niewyobrażalnej tragedii z dzieciństwa, dotąd niechętnie i bardzo rzadko mówił o swojej przeszłości. Teraz po raz pierwszy przerywa milczenie i w przejmująco szczerych rozmowach opowiada dziennikarce o sobie, o trudnym dzieciństwie, o tragicznej śmierci matki, o buncie dorastania i mozolnym pokonywaniu demonów z przeszłości. Dzieli się przemyśleniami, jak radzić sobie z przeciwnościami losu, pokonywaniem stereotypów, jak nie zgubić siebie w świecie mediów i o blaskach i cieniach piłkarskiego życia. W książce o Blaszczykowskim mówią także jego najbliżsi, przyjaciele, piłkarze z BVB, trenerzy Smuda, Fornalik, Nawałka, Beenhakker i Jurgen Klopp. źródło opisu: www.lubimyczytac.pl

O autorze

Zamknij
W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii Więcej informacji