Jak zmieniać świat

Kultura
książka

Przedsiębiorczy społeczni – wizjonerzy naszych czasów

Obowiązkowa lektura dla tych, którzy mają jeszcze obiekcje czy droga jaką idzie korporacyjny biznes jest jedyną drogą do osiągania sukcesu. I nie chodzi tu o sukces mierzony wzrostem wartości akcji, czy wypłaconej dywidendy.

social-media-550767_1920.png

Nawet ci, dla których ekonomia społeczna nie jest obca, mogą być zaskoczeni, jak wiele osiągnięć i zmian dokonało się poprzez wizjonerów od ekonomii społecznej. Zaczynając od biednych afrykańskich wiosek a kończąc na systemie szkolnictwa wyższego w USA.

Przedsiębiorcy społeczni w Polsce

W Polsce to sektor raczkujący, ale widoczny coraz bardziej. Jako ekspert konkursu oceniającego Przedsiębiorstwa Ekonomii Społecznej w Polsce widzę ogromny potencjał i szanse rozwoju takiego myślenia, takiego biznesu. Wszyscy powinniśmy starać się o to, by rósł w siłę. Jeden z opisywanych w książce wizjonerów ujął swoje działania w pięknych słowach:
"(...) staram się stworzyć kawałek świata, w którym sam chciałbym mieszkać" i dodaje „(...) jestem niewolnikiem swoich marzeń, myśli i idei...".

W dzisiejszym pandemicznych czasach nabrało to dodatkowego znaczenia.

Informacje o książce:
Tytuł: Jak zmieniać świat
Autor: David Bornstein
Opis:
W naszym rozpędzonym, nieprzewidywalnie zmieniającym się świecie, czołowi przedsiębiorcy społeczni wsparci przez miliony ludzi gotowych do wprowadzania zmian stanowią organizm zdolny do dotknięcia każdego zakątka świata - i tym samym mogą reagować na potrzeby w sposób znacznie lepszy niż każdy inny dotychczasowy mechanizm. Są zdecentralizowaną, rosnącą siłą, która w przypadku odpowiedniego finansowania, zarządzania i komunikacji pozwala nam mieć nadzieję na odnalezienie rozwiązań dla palących problemów oraz na uczynienie świata spokojniejszym miejscem. źródło opisu: ksiegarnia.pwn.pl

Zamknij
W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii Więcej informacji