Grillowane szparagi

Kuchnia
21.06.2020
10:00

Białe czy zielone? Które szparagi wybrać? Odwieczne pytanie, które trapi wielu.

Tak naprawdę jest to kwestia własnego smaku i upodobań. Jedne i drugie mają swoich zwolenników i przeciwników. Niektórzy w ogóle nie lubią szparagów. Mam nadzieję, że mój dzisiejszy przepis skłoni przekona Was do ich niezwykłego smaku, a jednocześnie spróbujecie obu wariantów i wybierzecie ten bliższy swemu sercu.

Szparagi to danie bardzo dietetyczne. Charakteryzuje się niską wartością energetyczną, przy równoczesnej wysokiej zawartości składników odżywczych. Pędy szparagów zawierają także łatwostrawne białka i cukry.

Ale jak wybrać dobre i świeże szparagi? Główki szparagów muszą być jędrne, niepokruszone i zielone. Na główkach i łodygach nie może być pleśni. Łodyżki muszą być jędrne, a szparagi muszą przyjemnie pachnieć. Powinny być w miarę równej wielkości, wtedy łatwiej się je przygotowuje. Średniej grubości szparagi i drobniejsze są mniej łykowate.

Na grillu przygotujecie je w kilka minut. Możecie jeść je samodzielnie lub jako dodatek do dań.

Grillowane_szparagi_1.original.jpg

Składniki:

  • Pęczek zielonych szparagów
  • Pęczek białych szparagów
  • Sól
  • Oliwa
  • Kwiaty czosnku dla ozdoby

Przygotowanie:

Od szparagów odłamać twardą, łykowata część. Natrzeć oliwą i solą. Ułożyć na rozgrzanym ruszcie, starając się, aby główki szparagów znalazły się w chłodniejszym miejscu poza żarem. Grillować 4-6 minut, odwrócić na drugą stronę i ponownie grillować 4-6 minut. Podawać ozdobione kwiatami czosnku.

Proste, prawda?

Smacznego!

Zamknij
W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii Więcej informacji