Czy Polska dogoni Niemcy?

Kultura
książka
23.04.2021
01:00

Recenzja książki

Jak zawsze w przypadku prof. Witolda Orłowskiego poważne i często skomplikowane sprawy przedstawione w sposób jasny, klarowny i bardzo przystępny.

Nawet Ci, dla których zawiłości wskaźników gospodarczych stanowią czarną magię po przeczytaniu tej pozycji dokładnie zrozumieją na czym polegają i skąd się wzięły różnice pomiędzy Niemcami a Polską. Na pytanie postawione w tytule książki autor nie odpowiada, ale wyraźnie wskazuje co musiałoby się stać, żeby miało do tego dojść.

Czy Polska dogoni Niemcy?

poland-3883044_1920.png

Książka ku pokrzepieniu, że nie jest z nami (Polakami) tak źle, ale jednocześnie duuuużo pracy przed nami. Przede wszystkim jednak nadzieja, że można...trzeba tylko bardzo chcieć, ale i oczywiście potrafić, trzymać się założeń i słuchać oraz brać przykład z mądrzejszych.

problem-2778155_1920.png

Porównywać, ale z kim?

Moim zdaniem od wielu, wielu lat główny problem, to porównywanie się właśnie do Niemiec. Niby dobrze, bo trzeba porównywać się z sąsiadami i najlepszymi. Tylko w naszym przypadku "trafiliśmy" na sąsiada, który jednocześnie jest tuzem i filarem światowej gospodarki a przez to dystans do przeskoczenia jest ogromny. W porównaniu do innych państw europejskich wyglądamy na pewno wiele lepiej. Zatem małymi kroczkami doganiamy Niemcy, ale czy dogonimy...?

Informacje o książce
Tytuł: Czy Polska dogoni Niemcy?
Autor: Witold M. Orłowski

Opis: Przez 25 lat transformacji nikt nie próbował jeszcze poważnie odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób Polska mogłaby nie tylko zmniejszyć dystans, ale naprawdę dogonić kraje rozwiniętego Zachodu - biorąc również pod uwagę nową wiedzę, którą zdobyliśmy w czasie globalnego kryzysu. źródło opis: "Czy Polska dogoni Niemcy?" Witold M. Orłowski.

Zamknij
W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii Więcej informacji